🍠 Édesburgonyás brownie

🍠 Édesburgonyás brownie

Mostanában nagyon trendi az édesburgonyás brownie, és persze hogy én is ki akartam próbálni. 🍫

Egy kicsit fehérjedúsabb, tartalmasabb változatot szerettem volna készíteni. Került bele fehérjepor és mogyoróvaj is. Tudom, sokaknál most minden a kalóriacsökkentésről szól, de én pont a másik oldalon állok: nálam nem a fogyás, hanem inkább a stabil, tudatos súlygyarapodáson van a fókusz. 

Ha kalóriabarátabb változatot szeretnél, a mogyoróvaj és a csokicsepp is simán elhagyható, az alaprecept akkor is működik. 😊


Hozzávalók (kis formához)

 

  • 250 g édesburgonya püré

  • 30 g mogyoróvaj

  • 40 g fehérjepor

  • 20 g kakaópor

  • 1 egész tojás

  • 1 tojásfehérje

  • ½ tk sütőpor

  • csipet só

  • csokicseppek ízlés szerint

 

hirdetés

 

Elkészítés

 

  1. Az édesburgonyát süsd puhára, majd pürésítsd simára. 

  2. Ha kihűlt, add hozzá a mogyoróvajat, a tojást és a tojásfehérjét, majd keverd egyneműre.

  3. Mehet bele a fehérjepor, kakaópor, sütőpor és egy csipet só. Dolgozd össze sűrű, krémes masszává.

  4. Forgasd bele a csokicseppeket.

  5. Öntsd egy kisebb, sütőpapírral bélelt vagy vajjal kikent formába (nálam egy 15 cm-es kerek edény).

  6. Süsd 170–175 °C-on kb. 20-25 percig (tűpróbával ellenőrizd). A közepe maradhat picit lágy, mert hűlés közben még szilárdul. Jó étvágyat! 🥰

 

hirdetés

Vissza a blogba

Hozzászólás írása

Felhívjuk a figyelmedet, hogy a hozzászólásokat jóvá kell hagyni a közzétételük előtt.