Ha szereted azokat a reggeliket, amelyek kicsit desszert hangulatúak, mégis gyorsan elkészülnek, ezt a receptet neked találták ki. 🥰
Puha, csokis, természetesen édes a banántól, és olyan érzés, mintha sütit ennél, csak táplálóbb verzióban. Egy 24 cm-es serpenyőhöz ez az arány tökéletes.
Hozzávalók
- 2 db tojás
- 60 g őrölt zabpehely
- 25 g fehérjepor
- 8–10 g kakaópor
- 130 g ml (pl. tej vagy növényi ital)
- Csipet só
- Fahéj ízlés szerint
- 1 banán
- 1 evőkanál mogyoróvaj (opcionális)
hirdetés
Elkészítés
-
Karikázd fel a banánt, majd egy enyhén kiolajozott serpenyő aljára szépen sorakoztasd fel. Én a 24 cm-es kerámia serpenyőmben készítettem.
-
Keverd össze a massza hozzávalóit egy tálban, amíg sűrű palacsintatészta állagot nem kapsz.
-
Öntsd a masszát a banánra, és finoman simítsd el a tetejét.
-
Süsd alacsony lángon, fedő alatt 10–15 percig, hogy egyenletesen átsüljön.
-
Ha megszilárdult a teteje, óvatosan fordítsd meg (például egy tányér segítségével), ha szeretnéd a másik oldalát is picit megpirítani.
-
Hagyd pihenni 5 percig szeletelés előtt, így szebben vágható lesz.
Tipp: melegen a legfinomabb, egy kis joghurttal vagy mogyoróvajjal pedig még desszertesebb élményt ad. Jó étvágyat! 🙂
hirdetés

