Ha unod a klasszikus vasárnapi rántott húst (tudom-tudom, azt nem lehet megunni😁), ezt a kukoricapelyhes változatot mindenképp próbáld ki.
A fűszeres nedves panírnak köszönhetően elképesztően ízes, a kukoricapehely pedig extra ropogós bundát ad a csirkének. Egyszerű elkészíteni, mégis egy kicsit különlegesebb, mint a hagyományos panírozás. ☺️
Hozzávalók
- 400–500 g csirkemell
- 2 tojás
- 1 evőkanál mustár
- 2 evőkanál majonéz
- 1 teáskanál méz
- 1 gerezd fokhagyma
- só, bors ízlés szerint
- pirospaprika ízlés szerint
- 4 evőkanál finomliszt
- kukoricapehely
- olaj a sütéshez
A végén:
- olvasztott vaj
- apróra vágott petrezselyem
5%-os kuponkód: CITROMPOR4
Elkészítés
-
Törd össze a kukoricapelyhet.
A kukoricapelyhet a kezeddel törd picit össze, hogy durvább darabos legyen. Ízlés szerint adj hozzá sót, borsot és egy kevés pirospaprikát, majd keverd össze. -
Készítsd el a nedves panírt.
Egy tálba üsd bele a tojásokat, add hozzá a mustárt, a majonézt, a mézet, a zúzott fokhagymát, sót, borsot és pirospaprikát és egy pici olajat. Szórd bele a lisztet is, majd keverd simára, sűrű, krémes állagú masszát kapj. -
Panírozd be a csirkét.
A csirkemellet vágd szeletekre, majd forgasd meg alaposan a nedves panírban. Ezután tedd a fűszeres kukoricapehelybe, és jól nyomkodd rá. -
Süsd ki a hústokat.
Forrósíts fel egy kevés olajat, majd közepes lángon süsd a csirkemelleket mindkét oldalukon aranybarnára. -
Kend meg vajjal.
Amikor elkészültek, keverj össze olvasztott vajat apróra vágott petrezselyemmel, és kend meg vele a frissen sült csirkét. Jó étvágyat!🥰
