Ez a fogás egy szlovák receptkönyvből származik. Anyukám még egészen fiatalon készítette el először apukámnak, amikor még csak ismerkedett a főzéssel, és ezzel az étellel szerette volna lenyűgözni. Úgy tűnik, sikerült is, mivel azóta nálunk ez egy igazi családi kedvenc! Jó szívvel ajánlom nektek is. 🥰
Hozzávalók
A csirkéhez
- 4-5 csirkecomb
- só
- 40 g vaj vagy olaj
- 0,5 dl tejszín
- 1 tojássárgája
A töltelékhez
- 40 g vaj
- 20 g vöröshagyma
- 100 g csiperke gomba
- só
- 2 zsemle
- 1 tojássárgája
- 1 egész tojás
- 1 keményre főtt tojás
- apróra vágott petrezselyemzöld
- őrölt fekete bors
Elkészítés
-
Készítsd elő a csirkét.
Mosd meg a csirkecombokat, és ha maradt rajtuk esetleg néhány apró toll, azt is távolítsd el. Ezután kívül-belül sózd be.
-
Készítsd el a gombás alapot.
Olvaszd fel a vaj felét egy serpenyőben, majd dinszteld meg rajta a finomra vágott hagymát. Add hozzá a megtisztított, feldarabolt gombát, sózd meg, és párold puhára.
-
Áztasd be a zsemlét.
A zsemléket kockázd fel, áztasd forró vízbe, majd alaposan nyomkodd ki. Keverd a párolt gombához.
-
Készítsd el a tojásos keveréket.
A vajat keverd habosra a tojássárgájával, majd add hozzá az egész tojást, és keverd simára.
-
Állítsd össze a tölteléket.
A kihűlt gombás keverékhez add hozzá a tojásos-vajas alapot, a felaprított kemény tojást, az apróra vágott petrezselymet és az őrölt borsot. Keverd alaposan össze.
-
Töltsd meg a csirkét.
Töltsd meg a csirkecombokat az elkészített töltelékkel, majd a nyílást tűzd össze egy fogpiszkálóval.
-
Készítsd elő a köretet.
Egy (öntöttvas) edény vagy tepsi aljára tegyél vastagabb karikákra vágott burgonyát. Sózd, borsozd, majd fújd le egy kevés olajjal, és alaposan forgasd össze. Erre kerüljenek rá a megtöltött csirkecombok , így a köret és a hús együtt sül, és a krumpli elképesztően finom, szaftos ízt kap a csirkétől.
-
Süsd meg a csirkét.
Locsold meg a combokat egy kevés olvasztott vajjal, majd az edényt lefedve süsd 180 °C-on, amíg a hús és a burgonya is megpuhul.
-
Pirítsd ropogósra a bőrt.
Amikor a csirke már majdnem kész, keverd össze a tejszínt a tojássárgájával, kend meg vele a csirke tetejét, majd süsd még pár percig fedő nélkül, amíg szép aranybarnára és ropogósra sül. Jó étvágyat!🥰
Megjegyzés
A videóban egy tejmentes változat készült, ezért a vajat teljesen kihagytam a receptből, és helyette olajat használtam. Így is nagyon finom lett, de ha nem fontos a tejmentesség, vajjal még gazdagabb íze lesz.😊